• darbud
  • darbud
  • darbud

Sprzedaż taniej kostki brukowej

Sprzedaż kostki brukowej to podstawa naszej oferty. W naszym składzie oferujemy wysokiej jakości, aczkolwiek tanią kostkę uznanych producentów takich jak: JADAR, BUSZREM, BRUK-BET i GALABETON. Chcąc ułatwić Państwu wybór produktów, stworzyliśmy przepiękny ogród wystawowy, w którym można zobaczyć wybrany asortyment. Ciekawie zaaranżowany krajobraz daje większą możliwość poznania produktu niż zdjęcia w katalogu, dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego biura, które mieści się w Moszczance pod nr 71, w gminie Ryki.

JADAR SP. z o.o.
Buszrem S.A.
BRUK-BET sp. z o.o.
Galabeton

 

 

 

Produkty budowlane

W naszej ofercie znajdą Państwo również inne produkty, takie jak:

• galanteria betonowa, m.in. obrzegowania, palisady i donice,

• płyty tarasowe,

• stopnie schodowe,

• systemy ogrodzeniowe, w tym pustaki łupane.

Płyty tarasowe

Płyty tarasowe to wykorzystywany na szeroką skalę materiał do wykańczania nie tylko tarasów, ale również terenu wokół domów i w ogrodach. Popularnością cieszą się zwłaszcza te wykonane z betonu, które cechują się bardzo dużą wytrzymałością na warunki zewnętrzne, a także są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Płyty tarasowe, choć wykonane z betonu, mogą naśladować różne materiały, takie jak kamień czy naturalne skały, bez utraty swoich właściwości.

Czy płyty trasowe można wykorzystać tylko na taras?

Odpowiedź brzmi - nie tylko. W dzisiejszych czasach stosowanie płyt tarasowych staje się popularnym rozwiązaniem. Płyty tarasowe możemy stosować nie tylko do wykończenia tarasu, ale również do aranżacji ogrodowych ścieżek i alejek, schodów czy powierzchni wokół basenu. Dzięki dużemu wyborowi wzorów, formatów i kolorów w naszej ofercie, możemy je stosować w dowolnym miejscu na wylewce betonowej lub na gruncie.

Które podłoże jest lepsze - gruntowe czy betonowe?

Płyty tarasowe możemy układać na podłożu gruntowym lub betonowym. Pierwsze z nich jest najczęściej stosowane, gdyż jest znacznie tańsze. Podłoże betonowe jest bardziej „wymagające” i droższe ze względu na konieczność wykonania hydroizolacji.

Przy układaniu tarasu „na sucho”, czyli na gruncie, najpierw wybieramy koparką ok. 20-30 cm podłoża, następnie oczyszczamy, ubijamy i wyrównujemy powierzchnię. Kolejne etapy związane są z wysypaniem piasku i innych kruszyw naturalnych i utwardzeniem podłoża przy zachowaniu odpowiedniego spadku umożliwiającego odprowadzanie wody. Na koniec pozostaje jedynie dopasowanie i ułożenie płyt trasowych na wcześniej przygotowanym gruncie i fugowanie przestrzeni między płytami.

Metoda „na mokro” nieco różni się od poprzedniej. Wymaga wykonania trwałej i odpowiednio grubej wylewki betonowej, najlepiej z zastosowaniem prętów zbrojeniowych. Mamy za to nieco więcej technik montażu płyt tarasowych, które wyznaczają dalsze etapy postępowania – układanie na grysie, wykorzystanie wsporników lub użycie kleju.

Pustaki łupane

W naszym asortymencie znajdą Państwo również pustaki łupane. Produkowane są z cementu, do którego dodaje się inne kruszywa, dzięki czemu są odporne na mróz, deszcz i promieniowanie UV, a przy tym dobrze się prezentują. Dodatkowo cechują się niską nasiąkliwością, dlatego stworzone przy ich użyciu ogrodzenie będzie solidne i przetrwa wiele lat.

Do czego wykorzystać pustaki łupane?

Pustaki łupane najczęściej używane są do budowy ogrodzeń wokół posesji, boisk czy ogrodów. Ich estetyczny wygląd, szybkość i łatwość montażu pozwalają na zbudowanie ogrodzenia o dowolnej długości. Świetnie sprawdzą się również na nierównych terenach, gdzie dzięki zespoleniu elementów za pomocą zaprawy, można uzyskać dowolny kształt muru. Jednak to nie jedyne zastosowanie pustaków łupanych, wykorzystujemy je również do budowy:

  • murów oporowych przy chodnikach lub oczkach wodnych,
  • zabudowy śmietników,
  • elewacji budynków,
  • murków na podjazdach,
  • budowli ogrodowych – altan, grilla, wędzarni itd.

Oferujemy Państwu pustaki w bogatej palecie kolorów.

Pustaki łupane jako ciekawy i wytrzymały element dekoracyjny ogrodu

Szeroka gama kolorów, wzorów i rozmiarów sprawia, że pustak łupany będzie się dobrze prezentował w ogrodach o różnych stylach – nowoczesnym, wiejskim, angielskim czy rustykalnym. Do tego dochodzi jego duża wytrzymałość i doskonała jakość przy stosunkowo niskich kosztach jego zakupu. Czyni to z niego pożądany materiał wykorzystywany przy projektowaniu przestrzeni w ogrodzie. Z biegiem czasu pustaki mogą porastać mchem, co może stanowić dodatkowy element dekoracyjny. Jeśli jednak będziemy chcieli go oczyścić wystarczy do tego myjka ciśnieniowa lub gąbka i woda.

 

 

f

Dlaczego my?

-wieloletnie doświadczenie
-wykwalifikowani pracownicy
-działamy na terenie całej Polski

Nasze referencje

zobacz jak oceniają naszą pracę
nasi Klienci

Szybki kontakt

662 192 489
darbud@vp.pl